Ziyaretini Planla!

İnteraktif Sergi Turu Kapsamında;

Havacılık bölümünde; kuşların anatomisi ve nasıl taklit edildiğinden ilk uçuş denemelerine, günümüzdeki yüksek teknoloji ile donatılmış hava araçlarından gelecekte havacılık konusunda bizleri nelerin beklediğine kadar bir çok içerik bulunmaktadır. Ayrıca uçak simülatörleri ve gerçek boyutlu A-320 uçağın bulunduğu bölümde uçağın kokpitinden kabinine, iniş takımlarından kanat yapılarına kadar her alanını yakından inceleyebilirsiniz.

Uzay Teknolojileri bölümünde ise roketlerin çalışma prensiplerinden ilk insanlı uzay yolculuklarına, uzayda yaşam ve bilimsel araştırmalardan uyduların çalışma prensiplerine kadar farklı konu ve içerikleri eğlenirken öğrenebilirsiniz.

Astronomi bölümünde ise; Gökadalar, Yıldızlar, Güneş Sistemi, Gökbilim Tarihi, Gözlem Araçları, Mars Araştırmaları, Ötegezenler gibi bir çok temadaki interaktif sergi düzeneklerini bilim iletişimciler eşliğinde deneyimleyebilirsiniz. Merak ettiklerinizi ve sorularınızı konunun uzmanlarına yöneltebilirsiniz.

Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar
10.00 - 17.00
Uzay yolcusu, heyecan dolu maceraya başlamak için yapman gereken tek şey GUHEM'e gelip gişeden biletini almak
Bilet Fiyatları
Normal
Tam : 49 TL
Öğrenci : 29 TL
GUHEM Kart
Tam : 89 TL
Öğrenci : 49 TL
Not: GUHEM Kart;

- Sergi alanlarını kapsamaktadır.

- 31.12.2021 tarihine kadar 10 giriş hakkı sağlamaktadır.

- Sadece tanımlanan kişi kullanır.
Ziyaret Bilgilendirmeleri

- Son giriş 16:30’dur.
- 4-10 yaş grubu için bu etkinlik ebeveyn kontrolünde gerçekleştirilebilir.
- Sağlık Bakanlığının önerdiği kurallar çerçevesinde merkezimize aynı anda en fazla 400 kişi alınmaktadır.
- Merkezimizin girişinde tüm ziyaretçilerimizin ateş ölçümü̈ yapılmakta ve maskesiz ziyaretçiler içeriye alınmamaktadır.
- 18 yaşından büyüklerin öğrenci bileti kullanabilmesi için geçerli öğrenci kimliğini merkezdeki gişelere ibraz etmek zorundadır.
- Merkezdeki ürünlere kasten zarar verilmesi halinde merkez maddi zararı talep etme hakkına sahiptir.
- Merkezde çekilen fotoğraf ve videolar ticari bir amaç için kullanılamaz.
- Sergi alanlarında yiyecek-içecek tüketmek yasaktır.

GUHEM'deki Ekstra Heyecanlar
Eğitim programları ve atölye kayıtlarımız yakında başlayacaktır.
Tedbirler ve Kurallar

• Ziyaret saatleri süresince sosyal mesafeyi koruyabilmek amacıyla, galerilerde aynı anda bulunabilecek ziyaretçi sayısı 400 kişiyle sınırlandırılmıştır. Rezervasyon sistemiyle kontrol edilecektir. Galerilerde bu sayıya ulaşılması durumunda, ziyaretçilerimiz uygun koşullar sağlanana kadar, merkezin galerileri dışındaki alanlarında vakit geçirmeye yönlendirilecektir.

• Merkezin ana girişinde tüm ziyaretçilerimizin, termal kamerayla temassız olarak ateşi ölçülecek. Ayrıca bina girişinde de termal kamerayla kontrol sağlanacaktır.

• T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı genelge doğrultusunda, 38 ºC ve üzeri ateşi olduğu tespit edilen kişiler merkeze alınmayacak ve doktor kontrolü tavsiye edilecektir.

• Daha güvenli bir ziyaret için, GUHEM’e HES kodu ile giriş yapılmaktadır.

• Ziyaretçilerimizin merkeze girişte maske takması zorunludur. Maske bulundurma sorumluluğu ziyaretçilerimize aittir. Çevreye zarar vermemesi için, kullanılmış maskelerin özel atık kutularına atılmasını rica ederiz.

• Ziyaretiniz süresince sosyal mesafe kurallarının gözetilmesi önemlidir.

• Ziyaretçilerimiz, merkezin farklı noktalarında yer alan el dezenfektan sistemlerini kullanabilirler.

• Asansörlerin mümkün olan en az sıklıkta kullanılmasını öneririz. Sosyal mesafenin korunması önlemleri doğrultusunda çocuklu aileler dışında asansörler tek seferde sadece 1 (bir) kişi tarafından kullanılabilir.

• İklimlendirme sistemi %100 dış hava ile karışımsız olarak çalışmaktadır. Ayrıca havalandırma ile ortama temiz hava verilip, içerideki kirli havayı dışarıya atarak ortamdaki olası kötü hava miktarı seyreltilmektedir. Pandemi döneminde havalandırma miktarı, enerji verimliliği gözetilmeksizin arttırılmaktadır. Binamızda havalandırma sistemi gece bina kullanımda değilken dahi sürdürülmektedir, daha az hava miktarı ile de olsa gece boyu havalandırma sistemi çalışmaya devam ettirilmektedir.

• GUHEM içerisinde ziyaret saatleri süresince genel kullanım alanlarının ve düzeneklerin, hastane tipi temizlik malzemeleri kullanılarak sterilizasyonu sağlanmaktadır. Ayrıca gün sonunda genel temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri kat görevlileri tarafından sağlanmaktadır.

• GUHEM içerisinde ziyaretçilerin uyması gereken kuralları kapsayan işaretlemeler ve yönlendirmeler ilgili alanlarda görülür şekilde konumlandırılmıştır.