MİNİK KANATLAR

Uçuş
Simülasyonları GUHEM
Havacılık Akademi’de

Her şey bir hayalle başlar…


Çocuklarımız için; hayallerle kokpitin, rüyalarla kanatların buluşacağı bir eğitim tasarladık.

Gökyüzünde sessizce süzülen kanatları izlerken, hepimiz kendimizi uçağın içinde pencereden aşağı bakarken ya da kokpitte hayal ederdik. İşte o minik gözlerin, kokpiti ilk gördüğündeki heyecan, kollarını kanat şeklinde açıp yaptıkları ilk uçak taklidi her şeye değer bizim için.

Havacılık, hemen her yetişkinin çocukluk hayalidir. Bizler, hayallerinin peşinden koşan yarının pilotlarını, kabin görevlilerini, uçak bakımcılarını bugün GUHEM Havacılık Akademisi’nin hazırlamış olduğu Çocuklar İçin Havacılık Eğitimi ile destekliyoruz, ufuklarını zenginleştiriyoruz. Hayallerini süslüyoruz.

 •  
  Uçaklar Nasıl Uçar?
  Uçuşun temel prensipleri çeşitli interaktif deney düzenekleri, replikalar, ve gerçek modeller ile çocuklara uygulamalı olarak öğretilir. Bu maketler üzerinden uçuş prensiplerini ve kontrol mekanizmalarını kendi elleriyle deneyimleme imkanı sağlayabilirler. Aerodinamik çalışmalarla temel uçma prensiplerini öğrenir, kendi uçaklarını yaparlar.
 •  
  Uçağın Anatomisi!
  Profesyonellerin kullandığı, üç boyutlu sanal uçak simülasyonları ile galleyden kargo bölümüne, uçağın motorlarından iniş takımlarına kadar gerçek hayatta görülmesi, incelenmesi pek de kolay olmayan uçak bölümlerini görüp inceleme fırsatı elde ederler.
 •  
  Bir Uçuş Serüveni!
  Temel uçuş prensiplerini öğrenen çocuklar, simülatörler eşliğinde, belirledikleri bir uçuş rotasına göre kalkış yapıp, uçak kontrol sistemlerini kullanarak harika bir uçuş deneyimi yaşarlar.
 

Havacılık Akademi, her biri kendi eğitim modülünü içeren üç odadan oluşur.

 • Katılımcılar programa Havacılık Akademi girişinin dışında bulunan bir brifing ile başlarlar.
 • Daha sonra, üç modüldeki yolculukları için iki kişilik takımlar halinde eşleştirilirler.
 • Katılımcılar, temel havacılık kavramlarını öğrenir, daha sonra bir uçuş için bir uçağı planlamaya ve hazırlamaya devam eder ve sonunda edindikleri bilgi ve hazırlıklarını sanal gerçeklik uçuşu yaparak uygularlar.
FOTOĞRAF GALERİSİ