TÜGİAD Genel Başkanı Çevikel: Z Kuşağının Geleceği GUHEM’ de

Avrupa’nın en büyük uzay ve havacılık temalı eğitim merkezi olan Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM), Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Nilüfer Çevikel ve TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu üyelerini ağırladı. Başkan Nilüfer Çevikel, Z Kuşağının geleceğinin GUHEM’de yer aldığını ifade etti.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK iş birliğinde hayata geçen GUHEM’i Türkiye’deki ilk ulusal ve tek uluslararası kuruluşu olan TÜGİAD’ın Genel Başkanı Nilüfer Çevikel ve beraberindeki heyet ziyaret etti. GUHEM Genel Müdürü Halit Mirahmetoğlu, TÜGİAD üyelerine dünyanın uzay ve havacılık temalı sayılı merkezleri arasında yer alan GUHEM hakkında detaylı bilgiler aktardı. Merkezi baştan sona hayranlıkla gezen TÜGİAD üyeleri, ülkemizde GUHEM gibi bir yapının var olmasında emeği geçen yetkililere teşekkür etti.

“GUHEM DÜNYADA HER İŞİ BAŞARABİLECEĞİMİZİN KANITI”

GUHEM gibi değerli bir projeye katkılarından dolayı başta BTSO ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini sunan TÜGİAD Genel Başkanı Nilüfer Çevikel alanında tek olan merkezin Bursa’da yer almasından dolayı gurur duyduğunu dile getirdi. Başkan Nilüfer Çevikel, “GUHEM’in ne kadar vizyoner bir proje olduğunu hepimiz biliyoruz. Türkiye bu konuyu yeni yeni fark etmeye başladı. GUHEM bizim dünyada her işi başarabileceğimizin en önemli kanıtıdır. Bu merkezi özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin daha dikkatli incelemesi gerekiyor. Teknoloji çağında yer aldığımız bu dönemde dijitalleşme her alanda var. Bu sebeple Z Kuşağı olarak tabir ettiğimiz yeni kuşağın geleceği aslında GUHEM’de. İlgi alanları değişiyor ve bununla beraber meslekler de değişiyor. Dünyada çok az örneği olabilecek ülkemizin de tek uzay ve havacılık merkezinin açılmasında öncü olan BTSO’yu ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

“GUHEM GELECEĞİMİZE IŞIK TUTUYOR”

GUHEM’in ülkemizdeki havacılık ve uzay alanındaki ilgiyi artırmak ve daha sonrasında bu alandaki çalışmaları desteklemek anlamında çok etkili bir kurum olduğunu söyleyen TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkanı Mustafa Kopuk, “GUHEM gerçekten çok önemli bir amaca hizmet ediyor ve uzay ve havacılık alanında geleceğimize ışık tutuyor. Zaten GUHEM dünyada bu alandaki en önemli merkezlerden birisi haleni gelmiş bir durumda. GUHEM’in dünya standartları üzerinde bir yapı olmasında hem BTSO’nun hem Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları çok büyük” dedi. TÜGİAD üyesi ve aynı zamanda pilot olan Prof. Dr. Berrin Pehlivan ise özellikle genç neslin uzay ve havacılık konusundaki farkındalıklarını artıracak GUHEM’in çok önemli bir misyon üstlendiğinin altını çizdi.