KAMP PROGRAMLARIMIZ

Öğrenmenin eğlenceli ve ömür boyu sürecek olduğuna inanıyoruz. Bu programda Uzmanlar eşliğinde merak uyandıran, sorgulamaya dayalı deneyimler ve araçlar sayesinde uygulamalı eğitim programları sunuyoruz. Üretmeye, araştırmaya ve bireysel keşiflere teşvik ederek, insanların öğrenme şeklini dönüştürüyoruz.

Uçuşun tarihinden günümüze, gelişen teknolojileri incelerken interaktif deneyim alanları ile uçma hissini yaşıyor ve profesyonel uçuş adımlarını takip ediyoruz. Ayrıca gerçek ölçekli bir AIRBUS A320 uçağının pilotaj, kabin ve kuyruk bölümlerini yakından incelerken temel teknik bilgileri kavramış oluyoruz.

Sıcak hava balonlarının çalışma prensipleri, kuşların anatomileri ve biyotaklit ile ilgili ilham veren bilgiler, son uçuş teknolojileri, Wingsuit, drone teknolojisi ve çok daha fazlası ile programa başlamış oluyoruz.

İnsanlığın uzay yolculuğunun başlangıcında kullandığı teknolojilerden bugüne çok şey değişti. Ama değişmeyen tek şey merak. Bu merak insanlığın sürekli gelişiminin temel kaynağı.

2. Bölüme ise şimdiye kadar kullanılmış roketler, uzay kapsülleri, güncel roket teknolojileri ile başlıyoruz. Devamında bir uzay istasyonunda günlük aktiviteler nasıl yapılır? bilimsel araştırmaların içerikleri ve uzay teknolojileri hakkında bir çok eğlenceli içerik bulunmaktadır.

Gökbilim bölümünde ise yıldızlar, Güneş ve Güneş Sistemi, astronomi tarihi ve gözlem araçları, elektromenyetik dalgalar, Mars projeleri, ötegezegen araştırmaları gibi bir çok içerik bulunmaktadır.

Ayrıca kamp programımızın amiral gemilerinden olan simülatörler sayesinde astronotların ve pilotların eğitim ve görevleri sırasında yaşadıklarını neredeyse birebir olarak deneyimleme fırsatı yakalıyoruz.

Kamp programlarımızın kayıtları yakında başlayacaktır.